Gréckokatolícka cirkev, farnosť Poprad

Oficiálna stránka farnosti

Posvätenie kaplnky na Skalnatom plese

Publikované: | 26.Júl, 2015 | Komentáre vypnuté

Boli ste už niekedy v slovenských horách? Pravdepodobne áno. Boli ste niekedy vo Vysokých Tatrách? To asi tiež. Modlili ste sa niekedy na túre? Asi áno. Od 1. júla sa môžete vo Vysokých Tatrách pomodliť aj v gréckokatolíckej kaplnke. Vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup a metropolita posvätil v ten deň najvyššie položenú kaplnku na Slovensku. Otec arcibiskup s radosťou privítal túto myšlienku a pozval turistov na toto miesto stíšenia, kde sa môžu zamyslieť nad sebou, nad svojím životom. “Táto kaplnka nech bude miestom pre všetkých, veriacich aj neveriacich”, povedal.
Kaplnka Presvätej Bohorodičky – Nepoškvrnenej čistoty bola zriadená v budove galérie Encián na Skalnatom plese, v nadmorskej výške 1751 metrov.
Budova bola postavená už v roku 1937 ako vrchná stanica visutej lanovky z Tatranskej Lomnice, ale od roku 2000 chátrala. V roku 2013 v nej Tatranský okrášľovací spolok zriadil galériu s vyhliadkou, neskôr aj čitáreň a kníhkupectvo. Odteraz je tam už aj kaplnka, ktorej iniciátorom bol Mikuláš Patrik Kolesár, predseda spolku.
Počas sezóny tam bude aj stála kňazská služba. Okrem spoločnej modlitby a slávenia svätej liturgie, bude možnosť aj na duchovný rozhovor s kňazom.

Komentáre

Komentáre sú uzatvorené.

Vyhľadávanie

  • Rubriky

  • Archív

  • Meta