Gréckokatolícka cirkev, farnosť Poprad

Oficiálna stránka farnosti

Otec biskup Milan Lach otvoril bránu milosrdenstva

Publikované: | 13.December, 2015 | Komentáre vypnuté

V nedeľu 13. decembra, sme pri príležitosti zahájenia jubilejného roka milosrdenstva svätým otcom Františkom, v Poprade privítali nášho pomocného biskupa otca Milana Lacha SJ. Slávnostným vstupom do chrámu a pokornou modlitbou otvoril bránu milosrdenstva. Náš chrám sa tak stal jedným zo siedmich v našej archieparchii, kde majú veriaci možnosť získať úplné odpustky. Je to veľká milosť.

Počas homílie nás vladyka Milan povzbudil k tomu, aby sme mali vždy radosť z viery, ktorá je veľkým darom a dáva nám poznať pravú tvár Boha – milujúceho otca. “Boh nie je nejaký policajt, ktorý nás len karhá, ale naopak, je to milosrdný a dobrý otec, ktorý nás prijíma aj s našimi chybami a odpúšťa”, povedal.  Otec biskup nás tiež vyzval k životu v pokání, zvlášť počas Roka milosrdenstva, kedy sa bohato prejaví milosť božieho odpustenia. Naše osobné obrátenie nám má zároveň pomôcť, aby sme boli viac milosrdnými aj voči našim blížnym. Na záver svätej liturgie sme rukami vladyku Milana dostali pápežské požehnanie.

Bohu vďaka za požehnané chvíle tejto nedele. Už vopred ďakujeme za všetky milosti, ktoré má Pán pripravené pre každého pútnika, ktorý s vierou prekročí bránu milosrdenstva.

Komentáre

Komentáre sú uzatvorené.

Vyhľadávanie

  • Rubriky

  • Archív

  • Meta