Gréckokatolícka cirkev, farnosť Poprad

Oficiálna stránka farnosti

Gréckokatolícky magazín a prenosy bohoslužieb z pútnických miest

Publikované: | 29.December, 2016 | Komentáre vypnuté

Počas sviatkov Narodenia Pána si pripomíname druhé výročie vysielania televíznej relácie – Gréckokatolíckeho magazínu. Magazín ponúka našim veriacim i širšiemu publiku aktuálne dianie z prostredia Gréckokatolíckej cirkvi. Aj v roku 2016 uviedol hodnotné novinky, ktoré slúžia na slávu Božiu.

Novinkou sa v druhej polovici roku 2016 stali prvé živé prenosy z viacerých pútnických miest a chrámov našej metropolie. Veriaci môžu prostredníctvom internetovej stránky www.grkat.tv sledovať pravidelné modlitby, liturgie, odpustové slávnosti i ďalšie duchovné podujatia. Živé internetové prenosy sú veľkým prínosom pre všetkých, ktorým zdravotné ťažkosti či pracovné povinnosti nedovoľujú prichádzať do chrámu vždy a osobne. Sú tiež duchovným mostom pre veriacich, ktorí pracujú alebo žijú v zahraniční a chcú si udržať kontakt so svojím domovom. Na tejto stránke nájdete celoročne program živých prenosov, vrátane aktuálneho programu počas týchto sviatkov.

Pozývame aj Vás k sledovaniu vianočných modlitieb, bohoslužobných obradov, duchovných koncertov a liturgií z našich pútnických miest a chrámov.

Naša vďaka patrí sponzorom, ktorí financujú výrobu Gréckokatolíckeho magazínu a to firmám:
Lekos, rodine Lašandovej
Betpres, rodine Barkociovej
Chemkostav, rodine Janičovej, Mačugovej a Dunajovej

Inštaláciu, ako aj samotné živé prenosy zabezpečila firma LEKOS – INTERNET A TELEVÍZIA ako svoj dar pre rozvoj kultúrnych a duchovných hodnôt našej Cirkvi a regiónu.

Komentáre

Komentáre sú uzatvorené.

Vyhľadávanie

  • Rubriky

  • Archív

  • Meta