Gréckokatolícka cirkev, farnosť Poprad

Oficiálna stránka farnosti

Výlet do Prešova

Publikované: | 30.Apríl, 2017 | Komentáre vypnuté

V sobotu 29. apríla 2017 sme sa my, mladí z našej farnosti, zúčastnili výletu do Prešova. Stretli sme sa na železničnej stanici v Poprade ráno o 8:15 a našu cestu odštartovali modlitbou. Cesta vlakom rýchlo ubehla, lebo o zábavu bolo postarané.

V Prešove sme začali prehliadkou námestia, ktorú viedol organizátor výletu, Matej Bartoš, a my sme len nasávali atmosféru tohto mesta. Po krátkej prechádzke po námestí sme sa presunuli do katedrálneho chrámu sv. Jána Krstiteľa, ktorý sme mohli spoznať vďaka odbornému výkladu, otca Petra Fuča, miestneho kaplána. Ukázal nám vzácnu kópiu Turínskeho plátna aj relikviu svätého kríža. Mali sme čas aj na osobnú modlitbu v kaplnkách blahoslavených otcov hieromučeníkov Petra Pavla Gojdiča a Vasiľa Hopku. Po prehliadke krypty pod chrámom sme sa presunuli do arcibiskupského úradu, kde sme mohli nakuknúť do biskupskej siene a prezrieť si aj stálu expozíciu osobných predmetov blahoslavených našej cirkvi, ako aj iných vzácností.

Myseľ sme síce mali nasýtenú, ale žalúdok za ten čas vyhladol, preto sme sa presunuli do neďalekej reštaurácie. Po obede sme trolejbusom išli do Solivaru, kde sa nachádza Slovenské technické múzeum. S odborným sprievodom sme spoznávali proces ťažby a výroby soli ako aj históriu tohto miesta.

Potom sme sa už len vrátili na vlakovú stanicu a pomaličky došli domov. Cestou späť sme sa tiež nenudili, čas sme strávili hrami a debatami. V Poprade sme sa rozlúčili a každý išiel svojou cestou domov. Z tohto výletu sme si odniesli nie len dobré pocity a zážitky, ale spoznali sme aj mnoho nového.

Ďakujeme hlavne Bohu, za možnosť spoznávať srdce gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku a prosíme Ho, aby tento výlet nebol posledný.

Nikolas Fečunda

Komentáre

Komentáre sú uzatvorené.

Vyhľadávanie

  • Rubriky

  • Archív

  • Meta