Gréckokatolícka cirkev, farnosť Poprad

Oficiálna stránka farnosti

Odpustová slávnosť

Publikované: | 1.Júl, 2017 | Komentáre vypnuté

V nedeľu 25. júna sme v našej farnosti konala odpustová slávnosť sviatku svätých najvyššých apoštolov Petra a Pavla. Vzácny hosť otec Milan Mojžiš v homílii pripomenul, aká dôležitá je v živote kresťana láska. To dosvedčujú aj životy našich patrónov. Svätý Peter na Ježišovu otázku “Miluješ ma?” neodpovedá “Áno, milujem.” pretože si je vedomý svojej nedokonalosti milovať. Odpovie jednoduchšie: “Pane, ty vieš, že ťa mám rád.” (porov. Jn 21, 15-19) Pri tejto téme nesmieme zabudnúť ani Pavlov Hymnus na lásku, v ktorom píše, bez lásky nie sme ničím, ak nemáme radi Boha a svojich blížnych, všetko ostatné je zbytočné. (porov. 1 Kor 13, 1-13) Na konci svätej liturgie sme našu farnosť spolu so všetkými farnosťami v Prešovskej archieparchii zasvätili Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu a Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Po svätej liturgii nasledovalo myrovanie a obchod okolo chrámu s čítaním evanjelií.

Poďakovanie mladých pre otca Miroslava

(Poprad, 25. júna 2017)

Otec Miroslav.

V Knihe Kazateľ je napísané: „Všetko má svoj čas a svoju chvíľu každé úsilie pod nebom.“ (Kaz 3, 1) A tak má v živote svoj čas aj príchod a odchod, privítanie a rozlúčka… a tá práve nastala. Aj keď nie presne v tento deň, ale nám deťom a mladým končí škola a rozpŕchneme sa na prázdniny. No my, ako Vaše deti, Vás nemôžeme nechať odísť, a preto sme si dnes pre Vás pripravili toto krátke video.

Určite viete, že celá tá dlhá doba a tie zážitky sa nedali zhrnúť do jedného krátkeho videa. Ale teraz tu symbolicky stojíme my, zástupcovia najmladšej generácie mladých tejto farnosti.

Božie slovo hovorí: „Dobrý strom rodí dobré ovocie, kým zlý strom rodí zlé ovocie.” (Mt 7, 17) Ja verím a som pevne presvedčený že každé semienko, ktoré Boh zasial prostredníctvom Vás do sŕdc všetkých mladých z Popradu, bude naďalej rásť a prinášať úrodu pre túto farnosť a tento svet. Boli ste takým polievačom a okopávačom Otcovej role a viem, že ste to, či už Vy, pani Alica alebo aj Matej spolu s Katkou a Alžbetkou, robili najlepšie ako ste vedeli. Za to sa Vám chceme z úprimného srdca poďakovať a darovať Vám tento strom na pamiatku.

Nech aj naďalej ohlasujete Božie slovo v ďalšej farnosti tak, ako ste ho ohlasovali tu, v Poprade. Prajeme Vám do ďalšej farnosti mnoho Božieho požehnania, veľa Božej milosti na mnohaja i blahaja ľita!

V mene mladých farnosti Poprad: Dominika Bodnárová, Lucia Tužáková, Nikolas Fečunda, Gabriel Ráchela a ďalší.

Fotograf Jozef Mackovjak.

Komentáre

Komentáre sú uzatvorené.

Vyhľadávanie

  • Rubriky

  • Archív

  • Meta