Gréckokatolícka cirkev, farnosť Poprad

Oficiálna stránka farnosti

Obnova svätých Misií

Publikované: | 1.Január, 2018 | Komentáre vypnuté

V roku 2016 sa v našej farnosti konali Sväté Misie, ktoré bez otázok posilnili našu farnosť k lepšej viere. Už vtedy nám otcovia misionári sľúbili, že prídu aj na ďalší rok a tieto Misie obnovia.

Píše sa 22.november 2017 a našu farnosť po roku čakania opäť navštevujú otcovia misionári a obnovujú Sväté Misie!!!

Do našej farnosti uvítali otcovia misionári Mikuláš Tressa, CSsR; Miroslav Čajka, CSsR a Metod Lukačik, CSsR.
Všetky liturgie boli sprevádzané krásnymi misijnými homíliami. Chrám bol každý jeden deň hojne navštevovaný.

V stredu, teda 22.novembra 2017, sa otvára brána našej farnosti a znova vítame otcov misionárov. Koná sa uvítacia Svätá liturgia, a hneď po nej nasleduje Eucharistická pobožnosť.

Na ďalší deň, vo štvrtok, sa koná ďalšia Sv. liturgia, no pred ňou sme už mohli prijať sviatosť zmierenia. Po tejto liturgii sa konalo Stavovské stretnutie.

Nasledujúci deň, teda piatok, sa opäť koná Svätá liturgia, pred ktorou sa znova spovedá, no po liturgii sa udeľovalo Pomazanie chorým.

V sobotu dopoludní sa znova udeľovalo Pomazanie vážne chorým veriacim. Potom sa poobede stretávajú deti na stretnutí, počas stretnutia prebieha Večiereň s lítijou a hneď potom nasleduje ďalšia Svätá liturgia. Po tejto liturgii sa kútmi chrámu začne ozývať predstavenie s názvom Chvály, ktoré pochádza z farnosti Stará Ľubovňa a ktoré vedú otcovia misionári.

Obnova svätých Misií sa blíží ku koncu. Je nedeľa Krista Kráľa a koná sa posledná Sv. liturgia, kde sa modlitbou pri misijnom kríži lúčime s otcami misionármi a znova posilnení vierou pokračujeme v živote farnosti.

Sprístupňujeme Vám všetky fotografie od Nikolasa Fečundu, ktorý fotkami dokumentoval priebeh celých Misií, za čo mu aj srdečne ďakujeme. Obrázky sú roztriedené podľa jednotlivých dní v albumoch. Kliknutím na daný album budete presmerovaný na externú stránku, z ktorej si môžete fotografie stiahnuť v plnej kvalite.
Názorný návod na stiahnutie z minulého roku nájdete tu: 1, 2.

Text: Jaroslav Matoľák & Nikolas Fečunda

Vrelo sa ospravedlňujeme, ale fotky z 1.dňa sú z technických príčin nedostupné.
Komentáre

Komentáre sú uzatvorené.

Vyhľadávanie

  • Rubriky

  • Archív

  • Meta