Gréckokatolícka cirkev, farnosť Poprad

Oficiálna stránka farnosti

COVID-19: Aktuálne platné opatrenia (aktualizované)

Publikované: | 2.November, 2020 | Komentáre vypnuté

Slava Isusu Christu.

Drahí bratia a sestry, dávame vám do pozornosti aktualizované opatrenia platné pre našu farnosť. Opatrenia priebežne aktualizujeme.

AKTUÁLNE OPATRENIA

Aktuálna maximálna obsadenosť nášho chrámu pri zachovaní opatrení je 100 ľudí.

Sme si vedomí, že v prípadoch niektorých bohoslužieb to možno nebude stačiť. Preto vás prosíme o trpezlivosť a ohľaduplnosť. Bohoslužby počas sviatkov budeme vysielať aj online na FaceBooku farnosti. Ich rozpis nájdete vo výveske. Podľa kánonického práva vychodných cirkví sa za splnenie povinnosti účastniť sa na slávení považuje aj účasť na Božských chválach (modlitby časoslova). To znamená, že aj účasť na kráľovských hodinkách, alebo povečerii alebo na utierni spĺňa túto podmienku. Samozrejme, vrcholom slávenia je vždy slávenie svätej liturgie.

Pri vchode do chrámu bude vždy stáť jeden cerkovník alebo nami poverený človek, ktorý bude dohliadať na dodržanie kapacity v chráme. Prosíme vás, aby ste ho rešpektovali.

Sedenie v chráme – v každej druhej lavici a jedno miesto medzi obsadenými ostáva voľné. Toto opatrenie sa týka aj členov jednej domácnosti. Výnimkou z počtu a sedenia sú malé deti – nezarátavajú sa do počtu a môžu sedieť pri rodičoch.

Prosíme, aby ste k svätému prijímaniu pristupovali v dostatočných odstupoch.

Prosíme seniorov, chronicky chorých a rizikové skupiny, aby návštevy bohoslužieb zvážili. Stále, samozrejme, platí všeobecný dišpenz od povinnej účasti.

Kancelária farského úradu funguje v obmedzenom režime. Prosíme vás, aby ste využívali telefonickú a emailovú komunikáciu, v prípade nutnosti osobného stretnutia sa treba telefonicky dohodnúť.

Komentáre

Komentáre sú uzatvorené.

Vyhľadávanie

  • Rubriky

  • Archív

  • Meta