Gréckokatolícka cirkev, farnosť Poprad

Oficiálna stránka farnosti

Ekumenická bohoslužba

Publikované: | 22.Január, 2022 | Komentáre vypnuté

Drahí bratia a sestry, v rámci celosvetového týždňa modlitieb za jednotu kresťanov Vás pozývame na Ekumenickú bohoslužbu, ktorá sa uskutoční v nedeľu 23. januára 2022 o 15:30 hod. v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie v Poprade.

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov každoročne pozýva kresťanov k spoločným modlitbám a hľadaniu toho, čo spája, nie toho, čo rozdeľuje. Témou tohtoročného týždňa je skúsenosť mudrcov z Matúšovho evanjelia a vybrala ju Rada cirkví Blízkeho východu: „Videli sme na východe jeho hviezdu a prišli sme sa mu pokloniť“ (Mt 2,2). Podľa Evanjelia podľa Matúša (2,1-12) objavenie sa hviezdy na judskej oblohe je dlho očakávaným znamením nádeje, ktoré vedie mudrcov – a v skutočnosti všetky národy zeme – na miesto, kde sa zjavuje pravý kráľ a Spasiteľ. Táto hviezda je darom, ukazovateľom Božej milujúcej prítomnosti pre celé ľudstvo. Komentátori videli tradične v postavách mudrcov symbol rozmanitosti národov, ktoré boli v tej dobe známe, a tiež znak univerzálnosti Božieho povolania, ktoré sa zjavuje vo svetle hviezdy, ktorá zažiarila z východu.

Pre tento týždeň kresťania z Blízkeho východu tému hviezdy, ktorá vyšla na východe, z viacerých dôvodov. Hoci mnohí západní kresťania slávia Vianoce, starovekejším sviatkom a stále hlavnou slávnosťou mnohých východných kresťanov je Epifánia – Zjavenie, keď sa Božia spása zjavila národom v Betleheme a pri Jordáne.

Brožúrku s textami tejto bohoslužby nádejete na tomto linku.

Komentáre

Komentáre sú uzatvorené.

Vyhľadávanie

  • Rubriky

  • Archív

  • Meta